0900BL18B0100001E
DigiKey Part Number
712-0900BL18B0100001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
712-0900BL18B0100001ECT-ND - Cut Tape (CT)
712-0900BL18B0100001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
0900BL18B0100001E
Description
BALUN 800MHZ-1GHZ 50/100 1206
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF Balun 800MHz ~ 1GHz 50 / 100Ohm 1206 (3216 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
0900BL18B0100001E Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Impedance - Unbalanced/Balanced
50 / 100Ohm
Manufacturer
Johanson Technology Inc.
Phase Difference
180° ±10°
Series
Insertion Loss (Max)
1.0dB
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Return Loss (Min)
9.5dB
Part Status
Active
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Frequency Range
800MHz ~ 1GHz