TDCP500W471K1GV001T is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KYOCERA AVX
In Stock: 0
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 79 422
Datasheet
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
KYOCERA AVX
Vishay Vitramon
Upgrade
Upgrade
KEMET
470 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
TDCP500W471K1GV001T
DigiKey Part Number
709-TDCP500W471K1GV001TTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TDCP500W471K1GV001T
Description
CAP CER 470PF 50V X7R 0603
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.89mm)