SCED502G330J4GV001E
DigiKey Part Number
709-SCED502G330J4GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
709-SCED502G330J4GV001ECT-ND - Cut Tape (CT)
709-SCED502G330J4GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SCED502G330J4GV001E
Description
CAP CER 33PF 250VAC C0G/NP0 2211
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
33 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 2211 (5728 Metric)
EDA/CAD Models
SCED502G330J4GV001E Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
Y2
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2211 (5728 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.225" L x 0.110" W (5.72mm x 2.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.115" (2.92mm)