EMDF501W103M1GV001E
DigiKey Part Number
709-EMDF501W103M1GV001ETR-ND - Tape & Reel (TR)
709-EMDF501W103M1GV001ECT-ND - Cut Tape (CT)
709-EMDF501W103M1GV001EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EMDF501W103M1GV001E
Description
CAP PASSTHRU 10000PF 500V 1210
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF Feed Through Capacitor 500V 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
EMDF501W103M1GV001E Models
Category
Voltage - Rated
500V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Size / Dimension
0.125" L x 0.098" W (3.18mm x 2.49mm)
Capacitance
10000 pF
Height (Max)
0.070" (1.78mm)
Tolerance
±20%