JYD0716L520-L50
DigiKey Part Number
5101-JYD0716L520-L50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
JYD0716L520-L50
Description
VIBRATION ERM 7MM DC MOTOR
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
DC Motor Vibration, ERM (Haptic) 48000 RPM 3.7VDC
Category
Voltage - Rated
3.7VDC
Manufacturer
JIE YI ELECTRONICS LIMITED
RPM
48000 RPM
Series
Size / Dimension
Round - 0.276" Dia (7.00mm)
Packaging
Bulk
Diameter - Shaft
0.039" (1.00mm)
Part Status
Active
Length - Shaft and Bearing
0.205" (5.20mm)
Type
DC Motor
Termination Style
Wire Leads
Function
Vibration, ERM (Haptic)
Operating Temperature
-10°C ~ 50°C