MX84B016SF1
DigiKey Part Number
670-MX84B016SF1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MX84B016SF1
Description
CONN RCPT HSG 16POS 2.20MM
Detailed Description
16 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.087" (2.20mm)
Category
Row Spacing
0.118" (3.00mm)
Fastening Type
Latch Lock
Contact Type
Female Socket
Pitch
0.087" (2.20mm)