50.029M32PA10
50.029M32PA10
50.029M32PA10
DigiKey Part Number
2291-50.029M32PA10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
50.029M32PA10
Description
PERFECT CABLE GLAND M 32X1,5 - P
Manufacturer Standard Lead Time
2 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Gland Polyamide (PA6), Nylon 6 M32x1.5 Gray
Category
Outside Cable Diameter (Max)
0.984" (25.00mm)
Manufacturer
Jacob GmbH
Thread Size
M32x1.5
Series
Thread Length
0.394" (10.00mm)
Packaging
Bag
Material
Polyamide (PA6), Nylon 6
Part Status
Active
Color
Gray
Type
Cable Gland
Ingress Protection
IP68 - Dust Tight, Waterproof
Outside Cable Diameter (Min)
0.709" (18.01mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C