IS66WVS1M8BLL-104NLI
DigiKey Part Number
706-IS66WVS1M8BLL-104NLI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IS66WVS1M8BLL-104NLI
Description
IC PSRAM 8MBIT SPI QPI 8SOIC
Customer Reference
Detailed Description
PSRAM (Pseudo SRAM) Memory IC 8Mbit SPI, QPI 104 MHz 7 ns 8-SOIC
Category
Memory Interface
SPI, QPI
Mfr
Clock Frequency
104 MHz
Packaging
Tube
Access Time
7 ns
Voltage - Supply
2.7V ~ 3.6V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)