12V-COB-3000K-12M
DigiKey Part Number
1647-12V-COB-3000K-12MTR-ND - Tape & Reel (TR)
1647-12V-COB-3000K-12MCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
12V-COB-3000K-12M
Description
LED COB WH 3000K 1=0.98" STRIP
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LED Lighting COBs Engines Modules Chip On Board (COB) - White, Warm Linear Light Strip, Flexible
Category
Luminous Flux @ Current/Temperature
2lm (Typ)
Manufacturer
Inspired LED, LLC
Voltage - Forward (Vf) (Typ)
12V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
CRI (Color Rendering Index)
93
Part Status
Active
Features
Dimming
Type
Chip On Board (COB)
Size / Dimension
12000.00mm L x 7.87mm W (24.89mm L per Segment)
Color
White, Warm
Height
1.52mm