ISC130N20NM6ATMA1
DigiKey Part Number
448-ISC130N20NM6ATMA1TR-ND - Tape & Reel (TR)
448-ISC130N20NM6ATMA1CT-ND - Cut Tape (CT)
448-ISC130N20NM6ATMA1DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISC130N20NM6ATMA1
Description
MOSFET
Detailed Description
N-Channel 200 V 9.8A (Ta), 88A (Tc) 3W (Ta), 242W (Tc) Surface Mount PG-TSON-8-3
Category
Rds On (Max) @ Id, Vgs
11.7mOhm @ 50A, 15V
Mfr
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 135µA
Series
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
58 nC @ 10 V
Vgs (Max)
±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
3900 pF @ 100 V
FET Type
Power Dissipation (Max)
3W (Ta), 242W (Tc)
Technology
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Drain to Source Voltage (Vdss)
200 V
Mounting Type
Surface Mount
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
Supplier Device Package
PG-TSON-8-3
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V, 15V