CY7C1313KV18-250BZI
DigiKey Part Number
CY7C1313KV18-250BZI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY7C1313KV18-250BZI
Description
IC SRAM 18MBIT PAR 165FBGA
Customer Reference
Detailed Description
SRAM - Synchronous, QDR II Memory IC 18Mbit Parallel 250 MHz 165-FBGA (13x15)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CY7C1313KV18-250BZI Models
Category
Memory Organization
1M x 18
Mfr
Memory Interface
Parallel
Packaging
Tray
Clock Frequency
250 MHz
Part Status
Obsolete
Voltage - Supply
1.7V ~ 1.9V
DigiKey Programmable
Not Verified
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)