CY15B116QN-40BKXA
DigiKey Part Number
448-CY15B116QN-40BKXA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B116QN-40BKXA
Description
IC FRAM 16MBIT SPI 24FBGA
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 16Mbit SPI 40 MHz 9 ns 24-FBGA (6x8)
Clock Frequency
40 MHz
Series
Access Time
9 ns
Packaging
Tray
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
Part Status
Active
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)