CY15B108QN-40SXI
DigiKey Part Number
448-CY15B108QN-40SXI-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B108QN-40SXI
Description
IC FRAM 8MBIT SPI 40MHZ 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 8Mbit SPI 40 MHz 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CY15B108QN-40SXI Models
Category
Memory Interface
SPI
Mfr
Clock Frequency
40 MHz
Series
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)