CY15B104QN-50SXA
DigiKey Part Number
448-CY15B104QN-50SXA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B104QN-50SXA
Description
IC FRAM 4MBIT SPI 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 4Mbit SPI 50 MHz 8 ns 8-SOIC
Category
Clock Frequency
50 MHz
Mfr
Access Time
8 ns
Series
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
Packaging
Tube
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)