CY15B102QN-50SXET
DigiKey Part Number
448-CY15B102QN-50SXETTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CY15B102QN-50SXET
Description
IC FRAM 2MBIT SPI 8SOIC
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
FRAM (Ferroelectric RAM) Memory IC 2Mbit SPI 50 MHz 8 ns 8-SOIC
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
CY15B102QN-50SXET Models
Category
Clock Frequency
50 MHz
Mfr
Access Time
8 ns
Series
Voltage - Supply
1.8V ~ 3.6V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TA)