ILCX19-FF5F10-27.120MHZ
DigiKey Part Number
2780-ILCX19-FF5F10-27.120MHZTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ILCX19-FF5F10-27.120MHZ
Description
CRYSTAL 27.1200MHZ 10PF SMD
Customer Reference
Detailed Description
27.12 MHz ±30ppm Crystal 10pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
10pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
60 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
27.12 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±30ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±30ppm
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)