ST26/SMAM/SMAM/24INCH
DigiKey Part Number
3628-ST26/SMAM/SMAM/24INCH-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST26/SMAM/SMAM/24INCH
Description
COAX CBL SMA TO SMA 24"
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 24.00" (609.60mm)
Category
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Connector
SMA Plug
Series
2nd Contact Gender
Male
Packaging
Bulk
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Part Status
Active
Length
24.00" (609.60mm)
Style
SMA to SMA
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
SMA Plug
Frequency - Max
26.5 GHz
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C