ST18/SMAM/SMAM/60IN
DigiKey Part Number
3628-ST18/SMAM/SMAM/60IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST18/SMAM/SMAM/60IN
Description
COAX CABLE SMA TO SMA 5'
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial SMA to SMA 60.0" (1.5m) 5.0'
Category
2nd Connector
SMA Plug
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
60.0" (1.5m) 5.0'
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
SMA to SMA
Frequency - Max
18 GHz
1st Connector
SMA Plug
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C