SF570E/11PC185/11PC185/36IN
DigiKey Part Number
3628-SF570E/11PC185/11PC185/36IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF570E/11PC185/11PC185/36IN
Description
COAX CBL 1.85MM TO 1.85MM 36"
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 1.85mm to 1.85mm 5.80mm OD Coaxial Cable 36.00" (914.40mm)
Length
36.00" (914.40mm)
Cable Type
5.80mm OD Coaxial Cable
Cable Impedance
50 Ohms
Style
1.85mm to 1.85mm
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
1.85mm Plug
Frequency - Max
70 GHz
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
2nd Connector
1.85mm Plug