SF550S/11PC24/11PC24/36IN
DigiKey Part Number
3628-SF550S/11PC24/11PC24/36IN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
SF550S/11PC24/11PC24/36IN
Description
COAX CBL 2.4MM TO 2.4MM 36"
Manufacturer Standard Lead Time
4 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 2.4mm to 2.4mm 36.00" (914.40mm)
Category
2nd Connector
2.4mm Plug
Manufacturer
Huber+Suhner, Inc.
2nd Contact Gender
Male
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bulk
Length
36.00" (914.40mm)
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
Style
2.4mm to 2.4mm
Frequency - Max
50 GHz
1st Connector
2.4mm Plug
Color
Blue
1st Contact Gender
Male
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C