E1SB24E004000E
DigiKey Part Number
3186-E1SB24E004000ETR-ND - Tape & Reel (TR)
3186-E1SB24E004000ECT-ND - Cut Tape (CT)
3186-E1SB24E004000EDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
E1SB24E004000E
Description
CRYSTAL 24MHZ 18PF SMD
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 MHz ±10ppm Crystal 18pF 100 Ohms 4-SMD, No Lead
Category
Load Capacitance
18pF
Mfr
ESR (Equivalent Series Resistance)
100 Ohms
Series
Operating Mode
Fundamental
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
MHz Crystal
Package / Case
Frequency
24 MHz
Supplier Device Package
4-SMD (2x1.6)
Frequency Stability
±10ppm
Size / Dimension
0.079" L x 0.063" W (2.00mm x 1.60mm)
Frequency Tolerance
±10ppm
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)