C1206X106K035T
DigiKey Part Number
4587-C1206X106K035TTR-ND - Tape & Reel (TR)
4587-C1206X106K035TCT-ND - Cut Tape (CT)
4587-C1206X106K035TDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
Manufacturer Product Number
C1206X106K035T
Description
CAP CER 10UF 35V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 35V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)