ZX360-B-10S-UNIT(30)
ZX360-B-10S-UNIT(30)
ZX360-B-10S-UNIT(30)
DigiKey Part Number
H125238-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZX360-B-10S-UNIT(30)
Description
CONN PLUG USB3.0 MICRO B SMD R/A
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
USB - micro B USB 3.2 Gen 1 (USB 3.1 Gen 1, Superspeed (USB 3.0)) Plug Connector 10 Position Surface Mount, Right Angle
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ZX360-B-10S-UNIT(30) Models
Operating Temperature
-30°C ~ 85°C
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Number of Ports
1
Series
Current Rating (Amps)
1.8A
Packaging
Tray
Voltage - Rated
30VAC