ZE05H-24DP-2V
DigiKey Part Number
26-ZE05H-24DP-2VTR-ND - Tape & Reel (TR)
26-ZE05H-24DP-2VCT-ND - Cut Tape (CT)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZE05H-24DP-2V
Description
CONN RCPT SMT VERT 2MM 24POS
Detailed Description
Connector Header Surface Mount 24 position 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
ZE05H-24DP-2V Models
Insulation Height
0.276" (7.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Current Rating (Amps)
2A, 5A