WFL2-2LPHF6-04N2TV-A-150
DigiKey Part Number
26-WFL2-2LPHF6-04N2TV-A-150-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
WFL2-2LPHF6-04N2TV-A-150
Description
COAX CBL W.FL2 TO W.FL2 5.9"
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial W.FL2 to W.FL2 0.81mm OD Coaxial Cable 5.906" (150.00mm)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
WFL2-2LPHF6-04N2TV-A-150 Models
Category
2nd Contact Gender
Female
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Length
5.906" (150.00mm)
Packaging
Bag
Cable Type
0.81mm OD Coaxial Cable
Part Status
Last Time Buy
Overall Impedance
50 Ohms
Style
W.FL2 to W.FL2
Frequency - Max
6 GHz
1st Connector
W.FL2 Plug, Right Angle
Color
Black
1st Contact Gender
Female
Operating Temperature
-40°C ~ 90°C