ST40X-24S-CV1(xx)
ST40X-24S-CV1(30)
DigiKey Part Number
ST40X-24S-CV1(30)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST40X-24S-CV1(30)
Description
CONN PLUG 24POS SOLDER GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
24 Position Rectangular Plug Connector Solder Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ST40X-24S-CV1(30) Models
Category
Number of Rows
1
Part Status
Active
Non-Gender Specific
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Number of Positions
24
Pitch
0.020" (0.50mm)