ST40X-18S-CV1(30)
DigiKey Part Number
H125255-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ST40X-18S-CV1(30)
Description
CONN PLUG 18POS SOLDER GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
18 Position Rectangular Plug Connector Solder Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ST40X-18S-CV1(30) Models
Category
Number of Rows
1
Part Status
Active
Number of Positions
18
Base Product Number
Pitch
0.020" (0.50mm)