QR/P8-12P-C(01) is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
Hirose Electric Co Ltd
In Stock: 40
Datasheet
12 Position Housing for Male Pins Connector Black Panel Mount Rack and Panel
QR/P8-12P-C(01)
DigiKey Part Number
H10002-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
QR/P8-12P-C(01)
Description
CONN PLUG HSG RACK & PNL 12P BLK
Customer Reference
Detailed Description
Category
Pitch
0.079" (2.00mm)