KMS560LP-SMAJ-L100(800)
DigiKey Part Number
26-KMS560LP-SMAJ-L100(800)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
KMS560LP-SMAJ-L100(800)
Description
COAX CBL 3.937"
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Cable Assembly Coaxial 3.937" (100.00mm)
Category
2nd Connector
SMA Jack
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
2nd Contact Gender
Female
Series
2nd Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Packaging
Bag
Length
3.937" (100.00mm)
Part Status
Active
Overall Impedance
50 Ohms
1st Connector
KMS-560-LP Plug, Right Angle
Frequency - Max
6 GHz
1st Contact Gender
Male
Color
Yellow
1st Connector Mounting Type
Free Hanging (In-Line), Right Angle
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C