IT8M-288P-BGA-1H
DigiKey Part Number
26-IT8M-288P-BGA-1H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT8M-288P-BGA-1H
Description
CONN MEZZANINE 288 POS
Detailed Description
288 Position Connector Plug, Non-Gendered Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
IT8M-288P-BGA-1H Models
Category
Number of Rows
2
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Mounting Side
Connector Type
Plug, Non-Gendered
Mated Stacking Heights
10mm, 13mm