IT8D-120P-BGA-0H
DigiKey Part Number
26-IT8D-120P-BGA-0H-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT8D-120P-BGA-0H
Description
CONN MEZZANINE 120 POS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
120 Position Connector Plug, Non-Gendered Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IT8D-120P-BGA-0H Models
Category
Number of Rows
10
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Mating Side
Packaging
Tray
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Plug, Non-Gendered
Mated Stacking Heights
1mm