Image for IT5D-300S-BGA(39) is not available
IT5D-300S-BGA(39)
DigiKey Part Number
26-IT5D-300S-BGA(39)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT5D-300S-BGA(39)
Description
CONN INTERPOSER 300 POS
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
300 Position Connector Receptacle Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
IT5D-300S-BGA(39) Models
Category
Pitch
0.059" (1.50mm)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Surface Mount
Series
Features
Locking
Packaging
Tray
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Receptacle
Mated Stacking Heights
39mm