IT5D-100S-BGA(39)
DigiKey Part Number
26-IT5D-100S-BGA(39)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT5D-100S-BGA(39)
Description
CONN INTERPOSER 100 POS
Detailed Description
100 Position Connector Receptacle Surface Mount Gold
EDA/CAD Models
IT5D-100S-BGA(39) Models
Category
Pitch
0.059" (1.50mm)
Mounting Type
Surface Mount
Active
Height Above Board
0.236" (6.00mm)