Image for IT5-100P-28H(03) is not available
IT5-100P-28H(03)
DigiKey Part Number
26-IT5-100P-28H(03)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT5-100P-28H(03)
Description
CONN INTERPOSER 100 POS
Detailed Description
100 Position Connector Interposer Stacking Gold
EDA/CAD Models
IT5-100P-28H(03) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Mounting Type
Stacking
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Features
Locking
Active
Mated Stacking Heights
28mm
Connector Type
Interposer
Height Above Board
1.055" (26.80mm)
Number of Positions
100
Base Product Number
Pitch
0.059" (1.50mm)