Image for IT3-200P-35H(03) is not available
IT3-200P-35H(03)
DigiKey Part Number
26-IT3-200P-35H(03)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT3-200P-35H(03)
Description
INTERCONNECT RECTANGULAR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
200 Position Connector Interposer Stacking Gold
EDA/CAD Models
IT3-200P-35H(03) Models
Category
Pitch
0.059" (1.50mm)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Number of Rows
20
Series
Mounting Type
Stacking
Packaging
Tray
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Interposer
Mated Stacking Heights
35mm
Number of Positions
200
Height Above Board
1.331" (33.80mm)