Image for IT3-100P-35H(03) is not available
IT3-100P-35H(03)
DigiKey Part Number
26-IT3-100P-35H(03)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IT3-100P-35H(03)
Description
Interconnect Rectangular
Detailed Description
100 Position Connector Interposer Stacking Gold
EDA/CAD Models
IT3-100P-35H(03) Models
Category
Pitch
0.059" (1.50mm)
Number of Rows
10
Packaging
Tray
Contact Finish
Gold
Part Status
Active
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Connector Type
Interposer
Mated Stacking Heights
15mm ~ 40mm
Number of Positions
100
Height Above Board
1.331" (33.80mm)