Image for IC1A-40PD-1.27DS(72) is not available
IC1A-40PD-1.27DS(72)
DigiKey Part Number
IC1A-40PD-1.27DS(72)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IC1A-40PD-1.27DS(72)
Description
CONN PC CARD
Customer Reference
Detailed Description
40 Position Card Connector Through Hole, Right Angle Gold
Category
Insertion, Removal Method
Push In, Pull Out
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Mounting Type
Through Hole, Right Angle
Series
Height Above Board
0.256" (6.50mm)