HR25-9TP-20S(73)
HR25-9TP-20S(73)
DigiKey Part Number
HR1437-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HR25-9TP-20S(73)
Description
CONN PLUG FMALE 20P SOLDER CUP
Detailed Description
20 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
EDA/CAD Models
HR25-9TP-20S(73) Models
Color
Black, Silver
Packaging
Bag
Features
Backshell, Clamp, Coupling Nut, Strain Relief
Current Rating (Amps)
1A
Number of Positions
20
Voltage Rating
30VAC, 42VDC
Operating Temperature
-25°C ~ 85°C