Image for HR10G-13R-20SC(73) is not available
HR10G-13R-20SC(73)
DigiKey Part Number
HR10G-13R-20SC(73)-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HR10G-13R-20SC(73)
Description
CONN RCPT HSG FMALE 20POS PNL MT
Detailed Description
20 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
EDA/CAD Models
HR10G-13R-20SC(73) Models
Type
For Female Sockets
Number of Positions
20
Shell Size - Insert
13
Contact Size
1.0mm
Operating Temperature
-20°C ~ 85°C