GT8E-16DS-HU
DigiKey Part Number
H122049-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GT8E-16DS-HU
Description
CONN PLUG HSG 16POS 2.00MM
Detailed Description
16 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.079" (2.00mm)
EDA/CAD Models
GT8E-16DS-HU Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.079" (2.00mm)