GT8E-14DS-HU is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Assmann WSW Components
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Assmann WSW Components
In Stock: 0
Datasheet
14 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.079" (2.00mm)
GT8E-14DS-HU
DigiKey Part Number
H123630-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
GT8E-14DS-HU
Description
CONN PLUG HSG 14POS 2.00MM
Detailed Description
EDA/CAD Models
GT8E-14DS-HU Models
Category
Row Spacing
0.079" (2.00mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.079" (2.00mm)