FX23L-80P-0.5SV10
DigiKey Part Number
FX23L-80P-0.5SV10-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX23L-80P-0.5SV10
Description
CONN HDR
Detailed Description
84 (80 + 4 Power) Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
FX23L-80P-0.5SV10 Models
Features
Board Guide
Packaging
Tray
Connector Type
Header, Outer Shroud Contacts
Height Above Board
0.348" (8.84mm)
Number of Positions
84 (80 + 4 Power)
Base Product Number
Pitch
0.020" (0.50mm)