FX23L-100S-0.5SV(20)
DigiKey Part Number
26-FX23L-100S-0.5SV(20)TR-ND - Tape & Reel (TR)
26-FX23L-100S-0.5SV(20)CT-ND - Cut Tape (CT)
26-FX23L-100S-0.5SV(20)DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX23L-100S-0.5SV(20)
Description
CONN RCPT 104POS SM 0.5MM
Detailed Description
104 (100 + 4 Power) Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold
Features
Board Guide, Pick and Place
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Connector Type
Receptacle, Center Strip Contacts
Height Above Board
0.228" (5.80mm)
Number of Positions
104 (100 + 4 Power)
Base Product Number
Pitch
0.020" (0.50mm)