FX10-168IP-8PH(03)
DigiKey Part Number
H125525-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX10-168IP-8PH(03)
Description
CONN INTERPOSER 168P STACK GOLD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
168 Position Connector Interposer Stacking Gold
EDA/CAD Models
FX10-168IP-8PH(03) Models
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Part Status
Active
Mated Stacking Heights
11mm ~ 13mm