FX10-144IP-8H(03)
DigiKey Part Number
H125518-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FX10-144IP-8H(03)
Description
CONN INTERPOSER 144P STACK GOLD
Customer Reference
Detailed Description
144 Position Connector Interposer Stacking Gold
EDA/CAD Models
FX10-144IP-8H(03) Models
Category
Pitch
0.020" (0.50mm)
Part Status
Last Time Buy
Mated Stacking Heights
8mm ~ 10mm