Image for EX80-54S-SH(76) is not available
EX80-54S-SH(76)
DigiKey Part Number
26-EX80-54S-SH(76)-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
EX80-54S-SH(76)
Description
CONN RCPT SMD VERTICAL
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
54 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount
Category
Pitch
0.024" (0.60mm)
Manufacturer
Hirose Electric Co Ltd
Number of Rows
2
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Features
Board Guide
Part Status
Active
Height Above Board
0.142" (3.60mm)