DF9B-25P-1V(32)
DF9B-25P-1V(32)
DF9B-25P-1V(32)
DigiKey Part Number
H10385TR-ND - Tape & Reel (TR)
H10385CT-ND - Cut Tape (CT)
H10385DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF9B-25P-1V(32)
Description
CONN HDR 25POS SMD TIN
Detailed Description
25 Position Connector Header, Center Strip Contacts Surface Mount Tin
EDA/CAD Models
DF9B-25P-1V(32) Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Features
Solder Retention
Contact Finish
Tin
Contact Finish Thickness
39.4µin (1.00µm)
Connector Type
Header, Center Strip Contacts
Mated Stacking Heights
4.3mm
Number of Positions
25
Height Above Board
0.130" (3.30mm)
Pitch
0.039" (1.00mm)