DF81D-30P-0.4SD(52) | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DF81D-30P-0.4SD(52) |
Description | CONN PLUG 30POS SOLDER GOLD |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 30 Position Rectangular Plug Connector Solder Gold 34-36 AWG, 36-46 AWG |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DF81D-30P-0.4SD(52) Models |
Category | Number of Rows 1 |
Manufacturer Hirose Electric Co Ltd | Mounting Type Free Hanging (In-Line) |
Series | Cable Termination Solder |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Wire Type Discrete or Ribbon Cable |
Part Status Active | Wire Gauge 34-36 AWG, 36-46 AWG |
Connector Type Plug | Contact Finish Gold |
Contact Type Outer Shroud Contact | Contact Finish Thickness 2.00µin (0.051µm) |
Number of Positions 30 | Color Black |
Pitch 0.016" (0.40mm) | Base Product Number |