DF63WA-3S-3.96C
DigiKey Part Number
H125126-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF63WA-3S-3.96C
Description
CONN RCPT HSG 3POS 3.96MM
Detailed Description
3 Rectangular Connectors - Housings Receptacle Black 0.156" (3.96mm)
EDA/CAD Models
DF63WA-3S-3.96C Models
Fastening Type
Latch Lock
Contact Type
Female Socket
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.156" (3.96mm)