DF63W-4EP-3.96C_Side-B
Hirose DF63W  Series Connectors | Digi-Key Daily
DF63W-4EP-3.96C
DigiKey Part Number
H125118-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DF63W-4EP-3.96C
Description
CONN PLUG HSG 4POS 3.96MM
Detailed Description
4 Rectangular Connectors - Housings Plug Black 0.156" (3.96mm)
EDA/CAD Models
DF63W-4EP-3.96C Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Row Spacing
0.173" (4.40mm)
Fastening Type
Latch Holder
Color
Black
Connector Type
Features
Waterproof (Mated)
Contact Type
Male Pin
Insulation Material
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Number of Positions
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Pitch
0.156" (3.96mm)